מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
חדשות ועדכונים
    
סרטים
צרו קשר
לפרטים והרשמה
select

אודות פרוייקט התיעוד החזותי

 לצפיה בסרטונים לחצו על הקישור והקליקו על התמונות המוצגות

35 שנות התיישבות, 22 ישובים, 9,500 מתיישבים, 4,000 דונם חממות, 822 ראיונות מצולמים, 3,627 שעות מוקלטות.
מרכז מורשת גוש קטיף יזם את אחד הפרויקטים הייחודים ביותר בתחום התיעוד. הפרויקט מהווה מאגר מרגש של אלפי שעות צילום המתעדות את החוויה האנושית של סיפור גוש קטיף. מיזם זה מאפשר לראות את האנשים שמאחורי המספרים ומאפשר לכל אחד להיפגש עם העולם הפנימי של אנשי הגוש את החלומות והערכים, את הכאבים והמשברים ואת האהבות והתקוות.
מעל 800 אנשים התראיינו וסיפרו לפרטי פרטים על מעורבותם, מעשיהם תחושותיהם ורגשותיהם. בנוסף לתושבי הגוש ולתושבי צפון השומרון ,השתתפו במיזם גם אנשים שהיו קשורים להתיישבות.
הראיונות נותנים שפע מידע על נושאים רבים, הקמת היישובים, פיתוח החקלאות הייחודית, פעילויות תורניות ותרבותיות, חיי הקהילה, התמודדות עם הטרור, המאבק והעקירה, ועוד.
המיזם האינטרנטי – מתוך מאות הסרטונים החלו להעלות מבחר סרטונים לאתר האינטרנט . במיזם זה לא מעלים את הריאיון כולו אלא קטע 3 דקות בלבד. מתוך שלל הסרטונים נוצר פסיפס אנושי מגוון ומרגש המאפשר לכל גולש לבחור את הדמות המעניינת אותו ולחוות יחד איתה -רגע אחד מתוך החיים של גוש קטיף.

 

רסיסי זכרונות שהפכו לפאזל
מורדי קרשנר, במאי ומפיק של פרוייקט התיעוד החזותי מדבר על הפרוייקט
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.